Zbulohet paga e Zahas te Galatasaraji, është shumë më e vogël se sa i ofruan Sauditët

Wilfried Zaha ka bërë një zgjedhje jokonvencionale për t’u transferuar te gjigandi turk, Galatasaraji. Sulmuesi 30-vjeçar i është bashkuar klubit turk si lojtar i lirë në një marrëveshje trevjeçare. Ndërkohë drejtuesit e Galatasarajit kanë zbuluar detajet e kontratës. Zaha do të përfitojë një tarifë neto nënshkrimi prej 2,330,000 eurosh dhe do të