Zekirja Ramadani për shkak helmimit shtrihet në spital!

Skuadra e Gjilanit nga elita e futbollit kosovar, aktualisht është pa trajner për shkak të gjendjes shëndetësore të strategut shkupjan, Zekirija Ramadanit. Ramadani mungoi në seancën e fundit stërvitore të Gjilanit në prag të ndeshjes së fundjavës ndaj Trepçës ’89 në “Riza Lushta”, ndeshje kjo që në fund ishte mbyllur me

Pas dorëheqejes së presidentit Zuka nga Gjilani, flet trajneri shkupjan, Zekirja Ramadani

Dorëheqja e donatorit kryesor, Florim Zuka nga ekipi i Gjilanit, bashkë me kryesinë e klubit,  ka krijuar mjegull edhe rreth strategut shkupjan, Zekirja Ramadnai, i cili skuadrën gjilanase e udhëhoqi në vetëm dy ndeshje zyrtare, ato të Ligës së Konferencës, kundër FK Liepaja. Pas këtyre ndodhive të fundit te skuadra e

E papritshme, presidenti i Gjilanit jep dorëheqje nga të gjitha pozicionet, çfarë do ndodh me skuadrën e Ramadanit!

Presidenti i Gjilanit në Superligën e Kosovës, Florim Zuka ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozicionet që ka mbajtur te ky klub për 5 vite të plota. Si duket eleminimi nga Liga e Konferencës, nga një skuadër modeste si ajo e FK Liepaja, bëri që njëri prej investitorëve më të

Zekirja Ramadani te Gjilani merr ish kapitenin e Rabotniçkit!

Gjilani me Zekirja Ramadanin po përgatitet për ndeshjen e turit të parë të Ligës së Konferencës, derisa paralelisht drejtuesit e kësaj skuadre në bashkëpunim me strategun shkupjan po shohin mundësinë e transferimeve të reja në skuadër. Sipas burimeve të “infOSport.mk”, Ramadani nga drejtuesit e skuadrës së tij ka kërkuar angazhimin

Nis epoka e Ramadanit te Gjilani, shkupjani zhvillon stërvitjen e parë

Epoka e Zekirija Ramadanit te Gjilani tashmë ka nisur edhe zyrtarisht. Strategu shkupjan sot e ka zhvilluar seancën e parë stërvitore me “kuqebardhët”, shkruan “infOSport.mk”. Faqja zyrtare e SC Gjilanit ka ndarë pamjet në rrjetet sociale të stërvitjes së parë të Ramadanit. Ramadani me Gjilanin, një ndër skuadrat më të mira në

Eksperti i titujve kampion, Zekirja Ramadani merr timonin e Gjilanit!

Zekirja Ramadani, ashtu edhe siç paralajmëruam sezonin e ri do të drejtojë klubin e njohur kosovar të Gjilanit. Një gjë të tillë “infOSport.mk”  kishte paralajmëruar që me 16 maj, atëherë kur strategu shkupjan ende po drejtonte ekipin e Egnatias në Supelrigën shqiptare, me të cilën skuadër i’a arriti qëllimit që

Zekirja Ramadani merr timonin e Gjilanit, bëhet rival me Ardian Nuhiun!

Zekirja Ramadani pritet të rikthehet në futbollin elitar të Kosovës, aty ku numëron 3 tituj kampion me 3 skuadra të ndryshme, Trepça ’89, Feronikeli dhe Prishtina, shkruan “infOSport.mk”. Ramadani ditë më parë ndërpreu bashkëpunimin me skuadrën e Superligës shqiptare, Egnatia, me të cilën skuadër siguroi mbijetesën përmes ndeshjes së balotazhit. Ndërkohë siç

Ramadani e mbylli aventurën e tij me Egnatian në Shqipëri!

Strategu shkupjan, Zekirija Ramadani e ka mbyllur aventurën e tij me skuadrën shqiptare të Egnatias, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndodhi vetëm një ditë pasi rrogozhinasit siguruan qëndrimin mes më të mirëve në futbollin shqiptarë, të paktën edhe për një sezon. Edhe pse mendohej se Ramadani, do të vazhdojë edhe sezonin e ri

Egnatia e Ramadanit me 31 maj kundër Korabit do luaj për jetë a vdekje!

Edhe përfundimisht është përcaktuar dita, ora dhe stadiumi ku do të luhet finalja e “Play Out-it” mes Egnatias së Zekirja Ramadanit dhe Korabit të Peshkopisë, që vlen një vend në Superiore sezonin e ardhshëm. Federata shqiptare ka vendosur që kjo sfidë të luhet në “Egnatia Arena”në Rrogozhinë me 31 maj me

Zekirja Ramadani rikthehet në futbollin e Kosovës, gati të marrë drejtimin e Gjilanit!

Strategu shkupjan, Zekirja Ramadani, i cili numëron 3 tituj kampion me 3 skuadra të ndryshme në futbollin elitar të Kosovës, mund të rikthehet sërish të punoj atje. Informacione të “infOSport.mk” bëjnë me dije se drejtuesit e Gjilanit e kanë kontaktuar Ramadanin, i cili aktualisht kryen detyrën e trajnerit te Egnatia