Super Zhunior kualifikon Partizanin më tej, “Demat e Kuq” “peshkojnë” Bazelin në raundin e dytë të LK

Pas “dopietës” në ndeshjen e parë të zhvilluar në “Elbasan Arena”, ku Partizani kishte shënuar fitore 5:2 përballë skuadrës moldave të Sfintul, ish futbollisti i Shkëndijës, Stenio Zhunior, sonte në ndeshjen e zhvilluar në transfertë shënoi edhe dy gola të tjerë, duke qenë pa dyshim futbollisti më i merituar për

Partizani “manita” ndaj moldavëve të Sfintul, Zhunior njeriu i ndeshjes (VIDEO)

Fitore spektakolare e Partizanit, në ndeshjen e parë ndaj Sfintul, e vlefshme për raundin e parë kualifikues të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Ilir Dajës shënoi fitore 5:2 ndaj skuadrës moldave, e ku fjalën kryesore e patën dy brazilianët që më parë ishin pjesë e elitës së futbollit tonë

Ish futbollisti i Shkëndijës shënon gol dhe futet në historinë e futbolllit shqiptarë (VIDEO)

Partizani dhe Bylisi në “Air Albania Stadium” në këto momente po zhvillojnë ndeshjen e fundit të javës së 27-të në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Partizani i Ilir Dajës po avanson me rezultatin 1:0, falë një goli të shënuar nga Stenio Zhunior që në minutën e parë. Ish futbollisti i Shkëndijës shënoi

Super goli i Zhunior që mban gjallë shpresat e Shkëndijës (VIDEO)

Shkëndija sonte në Trondhajm të Norvegjisë pësoi disfatë 3:1 përballë Rosenborgut, skuadër kjo e cila gjatë pjesës së parë nga tre gjuajtje brenda kuadratit, realizoi po aq gola, njofton “infOSport.mk”. Në shënimin e tyre vlen të veçohet goli i parë i shënuar nga ana e tunizianit, Isam Xhebali, ndërsa një tjetër