Mediat italiane i japin jehonë asistit të Ibrahimoviç ndaj Kosovës (VIDEO)

Zlatan Ibrahimoviç ishte njëri ndër futbollistët më të dalluar në fitoren 3:0 të Suedisë përballë Kosovës mbrëmë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, përcjellë “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e parë për ekipin dardan në kuadër të eliminatoreve për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar, ndërkohë e dyta

Ibrahimoviç shënon sërish për Milanin, arrinë shifrën e 500 golave në karrierë

Zlatan Ibrahimoviç ka shënuar golin e vetëm gjatë 45 minutave të para për Milanin në ndeshjen kundër Krotones, ndeshje kjo që në këto momente po zhvillohet në stadiumin “San Siro”, njofton “infOSport.mk”. Për Ibrahimoviç, ishte ky goli numër 13-të sezonal dhe gjithsej i 500-ti në karrierë. Ndryshe goli i sotëm ishte

Ibrahimoviç si gjithmonë i veçantë, uron krishtlindjet me gishtin e mesëm!

Zlatan Ibrahimoviç është unik në gjithçka që bënë. Teksa kanë vërshuar urimet e shumta për festën e Krishtlindjes nga futbollistë apo trajnerë të ndryshëm, lideri i Milanit ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar tifozët e shumtë. “Merry Chriztmaz”, shkruan bomberi 39-vjeçar në foton ku shfaqet duke i “përshëndetur”