Kosova lë nam në miqësore, mundet nga Guinea!

Kosova ka pësuar disfatë 2:1 në miqësoren ndaj Guineas, ndeshje kjo e zhvilluar në kompleksin ‘’Arslan Zeki Demirçi’’ në Turqi. Tekniku “dardan”, Bernard Çallandes hodhi një formacion eksperimentues në fushë duke lënë jashtë yjet e skuadrës. Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, ndërsa në të dytën Guinea shpërtheu duke

Ramadani i kënaqur me shortin në Ligën e Kampionëve

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, ka analizuar shortin dhe përballjen me kampionët e San Marinos. Skuadra kosovare do të nis garat nga ndeshjet gjysmëfinale, ku përballë do ta kenë ekipin e Folgoren. Strategu shkupjan është ndarë i kënaqur me shortin, por thotë se asgjë nuk ka mbaruar. “Short siç e kemi dëshiruar. Por,

I kishte shënuar Shkëndijës në dy ndeshje me rradhë, tashmë “kuqezinjtë” dëshirojnë ta bëjnë për vete!

Shkëndija ka filluar përgatitjet për sezonin e ri, ku edhe këtë rradhë “kuqezinjtë” do na përfaqësojnë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve. Shkëndija edicionin e kaluar e mbylli me stil, pasi që disa javë më parë u shpall kampione, ndërsa forma e futbollistëve, sidomos në pjesën e dytë ishte shumë

Përfaqësuesja e Maqedonisë arriti në Bukuresht, gati për Euro 2020

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut ka arritur në Bukuresht të Rumanisë për të vazhduar përgatitjet për dy ndeshjet e Kampionatit Europian që do ti luaj ndaj Austrisë dhe Ukrainës. Ekspedita e Maqedonisë mëngjesin e sotëm udhëtoi drejt Bukureshtit nga aeroporti i Shkupit, ndërsa para largimit nga hoteli, presidenti i FFM-së Muamed

Njihuni me lëvizjet e deritanishme te FC Shkupi!

FC Shkupi është pa dyshim skuadra më aktive në merkato, edhe pse e njëjta nuk ka filluar ende zyrtarisht tek neve, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi ka transferuar 5 emra të rinj, ndërsa nga kjo skuadër janë larguar plotë 6 futbollistë, përfshirë këtu edhe dy kapitenët, Besar Isenin dhe Besart Krivanjevën. Përveç

Rabotniçki bënë goditjen e parë në merkato

Rabotniçki ka bërë transferimin e parë në prag të sezonit të ri. “Romantikët” kanë bërë për vete mbrojtësin e krahut të djathtë të Pelisterit, Bojan Ilievski, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë vetëm 21-vjeçar, i cili edicionin e kaluar bëri shumë mirë me Pelisterin, duke regjistruar 31 ndeshje, 1 gol

Çalhanogllu largohet nga Milani, por jo edhe nga “Serie A”!

Një lajm bombastik nga vjen nga Italia, e që ka të bëjë me mesfushorin turk të Milanit, Hakan Çalhanoglu. I njëjti thuhet se me shumë gjasa do të largohet nga Milani, por jo edhe nga Italia. Mesfushori turk nuk ka vendosur ende për rinovimin e kontratës me “Rossonerët”, ndërsa kjo ka

Murinjo e transferon Garet Bejll te Roma!

Portali spanjoll “Todo Fichajes”, ka lëshuar një lajm bombastik, duke raportuar se Garet Bejll, mund të transferohet në Serie A. Uellsiani së fundmi ishte i huazuar te Totenhami nga rradhët e Realit të Madridit, mirëpo “Spërsat” si duket nuk janë të interesuar për blertjen e kartonit të tij. Kështu Bejll do

Heroi i Tikveshit, Spahiu do shënojë edhe në Ligën e Parë për skuadrën nga Kavadari

Ediz Spahiu pa dyshim se do mbahet mend një kohë më të gjatë nga tifozët e Tikveshit. Djaloshi 19-vjeçar me origjinë nga Gostivari në ndeshjen e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Parë, shënoi golin e vetëm në atë fitore historike 1:0 ndaj Sileksit në Shkup, duke bërë që Tikveshi