Shkëndija-Pelisteri në vazhdime (VIDEO)

90-të minutat e rregullta të finales së Kupës së Maqedonisë ndërmjet Shkëndijës dhe Pelisterit që po zhvillohen stadiumin “Mlladost” të Strumicës u mbyllën me barazim pa gola.

Për të përcaktuar fituesin, tashmë do të kemi dy herë vazhdime me nga 15 minuta.

Nëse edhe minutat në vazhdim nuk do të ndryshojë rezultati, atëherë ekzekutimi i penalltive do të jetë përcaktues për fituesin e trofeut tw sivjetshwm tw Kupws sw Maqedonisw.

Kujtojmë që ndeshja u ndërpre në minutën e 54-të për shkak të ofendimeve në baza nacionale nga të dyja tifo grupet, por qw e njwjta vazhdoi me disa raste sporadike, qw nw fund nuk dhanw edhe rezultat. Rikujtojmw finalja e vetme qw ishte mbyllur me barazim pa gola, ishte ajo e sezonit 95/96, kur nw Shkup ishin takuar ish Slloga Jugomagnati dhe Vardari, ku mw tw suksesshwm nw fund dolwn futbollistwt e tashmw FC Shkupit.

 

Leave a Reply