Vazhdon ndeshja finale, Pelisteri – Shkendija (VIDEO)

Gjithçka është në rregull dhe ndeshja finale në Strumicë midis Pelisterit dhe Shkëndijës mund të vazhdojë. Aktorët e të dyja skuadrave tashmë ndodhen në fushë, pasi kapitenët e të dyja skuadrave përkatëse kishin një marrëveshje me tifozëritë e tyre, të cilët në një numër të konsiderueshëm ndodhen sot në shkallët e stadiumit “Mladost” në Strumicë.

Në njërën anë “Ballistët” po përkrahin në maksimum skuadrën e tyre të zemrës, Shkëndijën, derisa në anën tjetër një gjë të tillë po bëjnë tifo grupi “Çkembari”.

Rikujtojmë ndeshja  u ndërpre në minutën e 55-të kur rezultati ishte 0:0, ndërsa i njëjti vlen edhe pas 69 minutave lojë.

Leave a Reply