Sonte starton Premierliga, por me disa rregulla të reja

Sonte në mbrëmje edhe zyrtarisht do të nis sezoni i ri në Premierligë, ku sonte do të zhvillohet ndeshjen e vetme e javës së parë midis Arsenalit dhe Lester Sitit.

Do të jetë kjo një super ndeshje, ku “topçinjtë” futen si favorit, ndërsa gjithashtu janë edhe një ndër pretendentët kryesor për titullin  e kampionit në Ppremierligë, që do të fillojë me disa ndryshime në rregulla.

  • Fillimisht për futbollistët që simulojnë, do të ketë dënime nga Federata e Futbollit Anglez. Dënimi mund të jetë me dy ndeshje mos-lojë.
  • Bari në stadium nuk guxon të jetë me dizajne. Do të lejohet vetëm vija horizontale dhe vertikale.
  • Stafi mjekësor do të pajiset me një teknologji, e cila do të mund të shikojnë në video se si u lënduan lojtarët.

Leave a Reply