Qato lë në bankinë kapitenin Hasanin ndaj Pobedës

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani para pak çastesh ka publikuar formacionin me të cilin do të zbres në fushë në ndeshjen e parë të javës së 22-të përballë Pobedës së Prilepit, njofton “infOSport.mk”.

Bie në sy mungesa e kapitenit Ferhan Hasani (ndodhet në bankinë) në formacionin titullarë, duke i besuar atë pozitë Izair Eminit. Përveç tij në pjesën ofenzive janë edhe dyshja Besart  Ibrahimi dhe Marjan Radeski, ndërsa në mesfushë në vend të Fazlagiç rikthehet Enur Totre.

Më poshtë keni edhe formacionin e plotë të skuadrës së Shkëndijës.

Rikujtojmë ndeshja Shkëndija – Pobeda starton në ora 14:00.

 

Leave a Reply