Formacioni më i mirë i KB “Rusi 2018” (FOTO)

Kampionati Botëror i Rusisë të dielën uli siparin e saj me Francën kampione, e cila në finalen e madhe mundi Kroacinë me rezultatin 4:2. Pas përfundimit të eventit futbollistik më të rëndësishëm të globit, “Bleacher Report Football” ka publikuar formacionin më të mirë të Botërorit, që dominohet nga futbollistët e kombëtares së Francës.

Plotë 4 futbollistëve të kampionëve të ri bëjnë pjesë në këtë formacion, ndërsa habit fakti se nga kombëtarja kroate është përzgjedhur vetëm një futbollistë, po aq sa kanë edhe Anglia, Suedia dhe Uruguai, teksa Belgjika e vendit të tretë bënë pjesë me tre futbollistë.

Leave a Reply