Besar Iseni lë pas lëndimin, na rikujton në ditët e tij më të mira (VIDEO)

Besar Iseni, si duket ka lënë pas dëmtimin që e mbajti atë për një kohë të gjatë jashtë fushave të futbollit, njofton ‘infOSport.mk’. Mesfushori shkupjan që mbron ngjyrat e Vardarit, sot realizoi një super gol në fitoren 3:0 të skuadrës së tij ndaj Pobedës. Iseni golin e tij të parë të këtij sezoni e realizoi në minutën e 70-të, vetëm 6 minuta pasi ishte inkuadruar në lojë në vend të brazilianit Xhufo.

Super goli i Besar Isenit ndaj Pobedes

Super goli i Besar Isenit ndaj Pobedes VARDARI – POBEDA 3:0(B. Iseni 70')

Публикувахте от infosport.mk в Сряда, 28 ноември 2018 г.

Ndryshe ishte kjo ndeshja e dytë për Isenin, pasi 12 minutat e para i kishte luajtur në ndeshjen ndaj Rabotniçkit, kur në lojë ishte inkuadruar vetëm në minutën e 78-të.

Vardari avanson ndaj Pobedës

Vardari avanson ndaj PobedësVARDARI – POBEDA 1:0(V. Brdarovski 29')

Публикувахте от infosport.mk в Сряда, 28 ноември 2018 г.

Përveç Isenit ndaj Pobedës dy gola të tjerë për Vardarin i realizuan edhe Vladica Brdarovski (29’) dhe Jovan Popzlatanov.

VARDARI DYFISHON REZULTATIN NDAJ POBEDES

VARDARI DYFISHON NDAJ POBEDESVARDARI – POBEDA 2:0(J. Popzlatanov 67')

Публикувахте от infosport.mk в Сряда, 28 ноември 2018 г.

Me këtë fitore Vardari tashmë numëron 34 pikë, duke iu afruar Shkëndijës sërish në vetëm tre pikë, kjo shkaku i disfatës së skuadrës tetovare në përballjen ndaj Akademia Pandev.

Ndryshe vlen të ceket se përveç Besar Isenit, në këtë ndeshje te Vardari u paraqitën edhe dy futbollistët e talentuar shqiptarë, Jakup Berisha dhe Xhemal Ibishi, që të dy titullarë.

Leave a Reply