LPFM, mbyllen 45 minutat e para, Shkupi në disavantazh

Janë mbyllur 45 minutat e para në ndeshjet e javës së 23-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”.

Është vetëm ndeshja në Tetovë midis Shkëndijës dhe Rabotniçkit që nuk prodhoi gola, ndërkohë në derbin shkupjan që po zhvillohet në Maxhari, Vardari falë golit të shënuar nga Darko Micevski nga penaltia avanson përballë FC Shkupit.

Momenti i penaltisë dhe goli i shënuar nga Micevski ndaj FC Shkupit

Momenti i penaltisë dhe goli i shënuar nga Micevski ndaj FC ShkupitVARDARI – FC SHKUPI 1:0(D. Micevski 21' pen.)

Публикувахте от infosport.mk в Събота, 16 март 2019 г.

Epërsinë më të madhe gjatë 45 minutave të para e krijoi Renova, që në Ohër falë dopietës së Burhan Mustafov po avanson me rezultatin 2:0 ndaj Pobedës, ndërkohë Akademia Pandev dhe Makedonija GJ.P kanë epërsi minimale ndaj Sileksit, gjegjësisht Bellasicës.