Mbyllet pjesa e parë në Prishtinë, Bullgaria në epërsi ndaj Kosovës (VIDEO)

Janë mbyllur 45 minutat e para në ndeshjen Kosovë-Bullgari që është duke u zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë që është e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Evropian 2020.

Pjesën e parë të kësaj sfide, bullgarët e mbyllen në epërsi të një goli të shënuar në minutën e 39-të me anë të Bashikovit. Kosova kishte rastet e veta dhe dominoi më shumë në fushë, përderisa Bullgaria i ndëshkoi kosovarët, duke shfrytëzuar vetëm një rast./InfOSport.mk

Bullgaria e mbyll me epërsi minimale pjesën e parë ndaj Kosovës

Bullgaria e mbyll me epërsi minimale pjesën e parë ndaj KosovësELIMINATORET "EURO 2020"KOSOVA – BULLGARIA 0:1 (V. Bozhikov 39')

Публикувахте от infosport.mk в Понеделник, 25 март 2019 г.

Leave a Reply