Liverpull-Çelzi, formacionet zyrtare

Jurgen Klop dhe Frank Lampard kanë publikuar formacionet zyrtare në prag të ndeshjes finale të SuperKupës së Europës, midis Liverpullit dhe Çelzit, njofton “infOSport.mk”.

Jurgen Klop ka mungesa të theksuara në përbërje sikurse ajo e portierit Alison dhe sulmuesit Firminjo, ndërkohë që lajm i mirë është rikthimi i sulmuesit Sadio Mane.

Futbollisti gjilanas Xherdan Shaqiri ndeshjen do ta nis nga stoli.

Ndërkohë, Frank Lampard te Çelzi ka dalë me formacionin më të mirë, teksa ka vendosur për disa ndryshime për dallim nga dueli i fundjavës ndaj Mançester Junajtedit.

📝 How Liverpool FC & Chelsea Football Club line-up tonight…#SuperCup

Публикувахте от UEFA Champions League в Сряда, 14 август 2019 г.

Leave a Reply