Futsal Shkupi shkruan historinë, kualifikohet në raundin kryesor të Ligës së Kampionëve

Futsal Shkupi mbrëmë ka shkruajtur historinë, duke u kualifikuar në raundin kryesor të garave në Ligën e Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi përmbylli me sukses turneun parakualifikues, ku në garë me skuadrat kampione të Andorrës, Encamp, ata të Uellsit, Cardiff Univeristy dhe të Letonisë, Lokomotiv Daugavpils, doli të jetë e