Shkëndija ndaj Borecit pa Bejtullain, por me Samir Fazlin

Pasi eliminuan për herë të katërt me radhë Vardarin nga Kupa, Shkëndija të dielën sërish luajnë në Tetovë kur në kampionat presin Borecin për xhiron e 13-të të sezonit. Suksesi në Kupë dhe kualfikimi në çerekfinale është arkivuar dhe tashmë kuqezinjtë vëmendjen e kanë kthyer ka kampionati dhe dueli i rradhës.

Te Shkëndija, Egzon Bejtullai vazhdon të mbetet në dyshim për lojë, pasi rikuperohet nga një dëmtim i pësuar në duelin me Makedonija Gj.P., ndërsa jashta kombinimit është edhe Zija Merxhani. Ndërkohë sulmuesi i rikthyer Samir Fazli futet në grupin e lojtarëve të grumbulluar për këtë ndeshje dhe stafi teknik i kampionëve mund të vendos për formacionin që do tu përshtatëve kërkesave taktike të tij në drejtim të arritjes së fitores.

Dueli Shkëndija-Boreci luhet të dielën në stadiumin e qytetit në Tetovë me fillim në orën 13:30.

Leave a Reply