Disfata e Tiranës rihap Superligën shqiptare, Kukësi i Et’hemit futet fuqishëm në garën për titull

Superliga shqiptare është rihaupur sërish, kjo pasi Teuta mposhti kryesuesit e Tiranës me rezultatin 1:0 në kryendeshjen e javës së 29-të, njofton “infOSport.mk”. Vendimtar goli i Emiljano Vilës, i cili i ka dhënë një “asisit” Kukësit, duke rihapur kampionatin dhe duke ngushtuar diferencën e vendit të parë nga ai i dytë. Tashmë

Vazhdon shkëlqimi i Valon Ethemit, dy asiste në triumfin e Kukësit (VIDEO)

Vazhdon shkëlqimi i mesfushorit nga Tetova Valon Ethemi edhe në ndeshjen e radhës të Kukësit që triumfoi përballë Flamurtarit me rezultatin e thellë 4:1 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 29-të në Superligën e Shqipërisë. Ethemi ishte në element, ku edhe pse mungoi në listën e golashënuesve, tetovari kontriboi