Dinamo e Tiranës transferon ish futbollistin e Skënderbeut

Dinamo e Tiranës ka hyrë fuqishëm në merkato, teksa në rradhët e veta po transferon futbollistë të spikatur, të cilët në të kaluarën kanë qenë pjesë edhe e elitës së futbollit shqiptarë, njofton “infOSport.mk”.

Njëri prej tyre është edhe mesfushori Klaudio Hyseni, një ish futbollistë i Skënderbeut dhe Teutës, i cili te Dinamo e Tiranës vjen nga rradhët e Tërbunit.

Hyseni me Dinamon e Tiranës ka nënshkruar kontratë dy vjeçare, teksa bëhet emri i katërt i ri në rradhët e skuadrës së njohur shqiptare, që aktualisht garon në Ligën e Parë, pas Ëelber Almeida Santos, i cili erdhi nga rradhët e Burrelit dhe dyshes së Pogradecit, Artion Alillari dhe Kevi Berberi.

✍Klaudjo Hyseni që prej ditës së sotme është zyrtarisht lojtar i Dinamos.Mesfushori 26-vjeçar i cili ka luajtur edhe në…

Публикувахте от FK Dinamo Tirana в Четвъртък, 13 август 2020 г.

Leave a Reply