Rekordi i frikshëm i Levandovskit, 17 fitore rradhazi dhe 22 gola në Ligën e Kampionëve

Robert Levandovski është padyshim një nga sulmuesit më produktiv në Europë. Bomberi polak, realizoi dopietë në sfidën e mbrëmshme ndaj Barcelonës, duke ndihmuar “bavarezët” në fitoren 3:0.

Fitorja e mbrëmshme ishte e e17-ta me rradhë për Levandovskin në Ligën e Kampionëve, ku ka realizuar edhe 22 gola, duke u shndërruar në një nga liderët e Bajernit, së bashku me Manuel Nojer.

Polaku u shpall njeriu i ndeshës në “Kamp Nou”, duke bërë një paraqitje fantastike.

Leave a Reply