Xhelil Asani edhe në pranverë do të luaj në Superligën shqiptare

Xhelil Asani edhe në pranverë do të luaj në Superligën shqiptare. Mbrojtësi me origjinë nga Kërçova, ka vendosur që sërish të veshë fanellën e Erzenit, te e cila skuadër luajti sezonin 2022/23, njofton “infOSport.mk”.

Pjesën e parë të këtij sezoni, Asani e kaloi te Vllaznia, mirëpo pa arritur të lërë gjurmë.

Kështu palët ndërprenë bashkëpunimin para disa ditëve, me Asanin që kishte zhvilluar vetëm 3 ndeshje në Superligë me fanellën e Vllaznisë.

Ndërkohë shumë më mirë, 28-vjeçari Asani kishte kaluar te skuadra e Erzenit para një sezoni, kur kishte zhvilluar 24 ndeshje, duke regjistruar edhe 1 gol dhe 3 asistime për skuadrën nga Shijaku.

Kujtojmë, Erzeni aktualisht ndodhet në pozitën e 8-të, që përkon me zonën e “play-out”. Objektiv është së paku mbijetesa, ndërsa ndodhen dhe në çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë, aty ku për kundërshtarë do të kenë Vllazninë e Shkodrës.

Një stimul shtesë për Asanin, që nëse i jepet rasti për të dëshmuar para ish skuadrës së tij, se kanë gabuar që ndërprenë bashkëpunimin para kohe. (infOSport.mk)

Leave a Reply