Xhelil Asani i “hakmerret” Vllaznisë dhe Osmanit duke u bërë protagonist në fitoren e Erzenit

Xhelil Asani, doli të jetë protagonistë në fitoren e Erzenit 2:1 ndaj ish skuadrës së tij, Vllaznisë së Shkodrës në ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, njofton "infOSport.mk". Futbollisti i "padëshiruar" në Shkodër, shënoi golin e parë të takimit të sotëm të zhvilluar në Rrogozhinë. Kërçovari në këtë mënyrë sikur

Xhelil Asani edhe në pranverë do të luaj në Superligën shqiptare

Xhelil Asani edhe në pranverë do të luaj në Superligën shqiptare. Mbrojtësi me origjinë nga Kërçova, ka vendosur që sërish të veshë fanellën e Erzenit, te e cila skuadër luajti sezonin 2022/23, njofton "infOSport.mk". Pjesën e parë të këtij sezoni, Asani e kaloi te Vllaznia, mirëpo pa arritur të lërë gjurmë. Kështu

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Xhelil Asani largohet nga Vllaznia

Me angazhimin e brazilianit Andrey Yago da Silva Mesquita, drejtuesit e Vllaznisë edhe përfundimisht kanë ndërprerë bashkëpunimin me futbollistin nga Kërçova, Xhelil Asani. Lajmi është konfirmuar tashmë edhe zyrtarisht nga drejtuesit e skuadrës shkodrane përmes faqes së tyre zyrtare në facebook, ku ndër të tjerash, shkruajnë: "𝐊𝐅 𝐕𝐥𝐥𝐚𝐳𝐧𝐢𝐚 𝐛ë𝐧 𝐭ë 𝐝𝐢𝐭𝐮𝐫

Pas Xhelil Asanit, Vllaznia transferon edhe një ish futbollistë të Shkëndijës!

Vllaznia e Shkodrës vazhdon të jetë shumë aktive në merkato. Skuadra shkodrane pasi ditë më parë transferoi ish futbollistin e Shkëndijës, Xhelil Asani, i cili së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Erzenit, është në rrugë të mbarë për të transferuar edhe një tjetër ish futbollistë të skuadrës tetovare, njofton

Ish futbollisti i Shkëndijës vazhdon karrierën në SHBA

Ish futbollisti i Shkëndijës, Xhelil Asani karrierën e tij do ta vazhdojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), te skuadra e Pitsburg Riverhaunds, që garon në Ligën e Dytë amerikane, ndryshe e njohur si USCL Liga, shkruan “infOSport.mk”. 24-vjeçari Asani që luan si mbrojtës i krahut të majtë me skuadrën

Luante me Shkëndijën, tashmë përfundon në Superligën e  Bosnje e H.

Ish futbollisti i Shkëndijës, Xhelil Asani pas aventurës së shkurtë te skuadra e Mash’al Mubarek nga Uzbekistani, ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Bosnje, duke nënshkruar kontratë me skuadrën e Mladost Doboj-Kakanj. Mbrojtësi i krahut të majtë me skuadrën boshnjake që garon në Superligë ka nënshkruar kontratë dy

Xhelil Asani i Shkëndijës përfundon në Uzbekistan

Xhelil Asani, i cili së fundmi ishte pjesë e Shkëndijës së Tetovës, karrierën e tij do ta vazhdojë në Uzbekistan, te skuadra e Mash’al Mubarek, njofton “infOSport.mk”. 22-vjeçari ditë më parë me mirëkuptim u nda nga Shkëndija, ndërsa nuk vonoi shumë dhe tashmë sërish do të provojë veten në futbollin ndërkombëtarë. Ai

ZYRTARE, Abdurrahimi dhe Asani më nuk janë pjesë e Shkëndijës

Besart Abdurahimi dhe Xhelil Asani nuk janë më futbollistë të Shkëndijës. Kryesia dhe lojtarët me marrëveshje të dyanshme kanë ndërprerë para kohe kontratat e tyre me “kuqezinjtë”. Të pakënaqur me hapësirat e pakta për të luajtur Abdurahimi dhe Asani kanë kërkuar largimin, ndërsa krerët e Shkëndijës ua kanë plotësuar dëshirën, duke

Shumë pak mungonte që Asani të debutonte me gol te Shkëndija (VIDEO)

Pasi sot u prezantua edhe zyrtarisht nga ana e drejtuesve të Shkëndijës, Xhelil Asani, pati rastin që menjëherë të paraqitet në një ndeshje zyrtare me fanellën e skuadrës tetovare, shkruan “infOSport.mk”. Asani debutoi në ndeshjen e 1/16 së finales të Kupës së Maqedonisë kundër Gostivarit, në të cilën ndeshje Shkëndija pa