Agim Ibraimi zgjedh mes Shkëndijës dhe milionave arabe!

Futbollisti tetovarë nuk ka vazhduar kontratën e tij me Domzhalen, ndërsa lajmin e ka konfirmuar edhe drejtori sportiv i kësaj skuadre, Matej Orazhem... Agim Ibraimi edhe zyrtarisht është një futbollistë i lirë. Futbollisti tetovarë nuk ka vazhduar kontratën e tij me Domzhalen, ndërsa lajmin e ka konfirmuar edhe drejtori sportiv i kësaj

Shkëndija pasurohet me dy talentë të rinj

Përveç tre përforcimeve të deritanishme, Remzifaik Selmani, Konstantin Çeshmexhiev dhe Omar Imeri, pjesë e skuadrës kampione të Maqedonisë janë edhe dy fytyra të reja. Me vendim të stafit teknik tanimë pjesë e ekipit të parë janë edhe dy futbollistët e skuadrës U19 të Shkëndijës, Arlind Aliti dhe Florent Ramadani. Arlind Aliti (i

Nuk mjafton goli i  Agim Ibraimit, Iseni me Vardarin mundin Domzhalen (VIDEO)

Agim Ibraimi në njërën anë dhe Besar Iseni në anën tjetër dolën të jenë protagonist të ndeshjes miqësore midis Domzhales dhe Vardarit, skuadër kjo që në fund iu gëzua fitores me rezultatin 1:2, njofton “infOSport.mk”. Domzhale kaloi në epërsi në minutën e 19-të falë golit të shënuar nga ana e tetovarit,

Transferim “bombë” te Shkëndija: Agim Ibraimi po rikthehet te KAMPIONËT!

Pas mbylljes së sezonit, rinovimet dhe transferimet e lojtarëve në merkato kanë filluar ta marrin vëmendjen më të madhe të opinionit futbolldashës në Maqedoni. Mirëpo si duket “bombën” e vërtetë të kësaj vere do ta ketë Shkëndija e Tetovës, pasi ashtu siç mëson “InfOSport.mk” kampionët kanë siguruar shërbimet e Agim Ibraimit. Emër

Super goli i Agim Ibraimit ndaj Aluminij (VIDEO)

Agim Ibraimi gjatë ditës së djeshme gjeti golin e tij të parë me fanellën e Domzhale në kampionatin elitarë slloven, njofton “infOSport.mk”. Ibraimi shënoi golin e fundit në fitoren 6:1 të Domzhales, duke shënuar një super gol me të majtën e tij. Ibraimi shënoi në minutën e 89-të, ndërsa gjithashtu morri pjesë