Shkëndija nesër udhëton drejt Turqisë, ku do zhvillojë edhe 4 miqësore!

Shkëndija ka përfunduar fazën e parë të përgatitjeve dimërore, ku zhvilloi edhe një miqësore kundër Voska Sport (2:2), derisa nesër ekipi “kuqezi” niset drejt Turqisë, aty ku do të zhvillojë edhe fazën kryesore të përgatitjeve, njofton “infOSport.mk”. Në Antalia, Shkëndija do të qëndrojë deri më 10 shkurt dhe paralel me përgatitjet

Shkëndija gati për kontrolluesen e dytë në Turqi, ja me kë luajnë “kuqezinjtë” nesër!

Shkëndija nesër do të luajë ndeshjen e dytë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve dimërore të cilat “kuqezinjtë” po i zhvillojnë në Antalia të Turqisë, njofton “infOSport.mk”. Ekipi i Piast Gliwice nga Polonia do të jetë testi i dytë për ekipin e Bruno Akrapoviç, pas barazimit 2:2 me hungarezët e BFC Siofok

Njihuni me kundërshtarët e Shkëndijës në Antalia të Turqisë!

Pas fazës së parë të përgatitjeve të zhvilluara në Tetovë, futbollistët e Shkëndijës tashmë janë zhvendosur në Antalia të Turqisë, ku do të qëndrojnë deri më 27 janar, për të zhvilluar edhe fazën kryesore të përgatitjeve dimërore. “Kuqezinjtë” do të shfrytëzojnë kushtet e përshtatshme klimatike që mbizotërojnë në Antalia për të

Shkëndija u nis për në Antalia

Shkëndija është skuadra e parë nga vendi që është nisur për në Antalia të Turqisë, aty ku shumë skuadra nga Liga e Parë do të kryejnë fazën kryesore të përgatitjeve në prag të stinorit pranveror, njofon “infOSport.mk”. Në mesin e futbollistëve që udhëtuan drejt tokës turke, vërehej edhe Lupço Doriev, emri

Maqedonia U21 do udhëtojë në një turne të fuqishëm në Antalia të Turqisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21 do të marrë pjesë në një turne të fuqishëm në Antalia të Turqisë, e ku do të marrin pjesë edhe përfaqësueset e Kazakistanit, Sllovakisë dhe Bullgarisë, njofton “infOSport.mk”. Këto ndeshje trajnerit Bllagoja Milevski do i shërbejnë si parapërgatitje për ndeshjet eliminatore për Europianin e vitit 2023, që

FC Shkupi u nis drejt Antalias

Pas përfundimit të fazës së parë përgatitore në Shkup, ekspedita e FC Shkupit në orët e pasdites së sotme ka fluturuar drejt Antalias, aty ku do të zhvillojë fazën e dytë të përgatitjeve në prag të stinorit pranveror, njofton “infOSport.mk”. Në Turqi, FC Shkupi do të qëndrojë për plotë 16 ditë,