Pas Jetmir Topallit, edhe dy futbollistë tjerë të Ballkanit transferohen në Turqi

Rrugën e Jetmir Topallit do ta ndjekin edhe dy futbollistë tjerë të talentuar të Ballkanit, përcjellë “infOSport.mk”. Fjala është për Blend Baftiun dhe Arbër Hoxhën, dy super talentë, të cilët së shpejti pritet ti bashkohen skuadrës së AlanyaSpor në Superligën turke. Lajmin për largimin e tyre dhe transferimin në Turqi, e