Ardian Cuculi, “Ministri i ri i Mbrojtjes” te Drita

Ardhja e Ardian Cuculit te Drita ka shtuar sigurinë në repartin e mbrojtjes te skuadra gjilanase dhe me të drejtë tifozët ‘bardhekaltër’ e quajnë atë si “Ministër i Mbrojtjes”. 32 vjeçari nga Kërçova u bë shpejtë pjesë e zemrave të “Intelektualëve” falë golit të realizuar në derbin lokal të 29 shtatorit

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi i solli fat Cuculit dhe Dritës së Gjilanit

Sot në Superligën e Kosovës u zhvillua derbi i Anamoravës midis Dritës dhe Gjilanit, ndeshje kjo që ka zgjuar interesim edhe tek neve në Maqedoni, njofton “infOSport.mk”. Kjo për faktin se pjesë e këtyre dy skuadrave janë edhe disa futbollistë nga Maqedonia, e që të në kaluarën kanë luajtur në

Flet Ardian Cuculi, “heroi” i derbit të madh gjilanas

Ish futbollisti i Shkëndijës, Ardian Cuculi në derbin e tij të parë të Anamoravës ka rezultuar deçiziv, teksa ndihmoi skuadrën e tij, Drita, që të mund Gjilanin me rezultatin 1:0, njofton “infOSport.mk”. Vetë futbollisti kërçovarë ka mbetur i befasuar pas ndeshjes me atmosferën që krijuan tifozërit e të dyja skuadrave, teksa

Cuculi te Drita, Shameti te Gjilani!

Deri dje ishin shokë skuadre, ndërsa në sezonin e ri, tashmë ish dyshja mbrojtëse e Kukësit, Ardian Cuculi dhe Ylli Shameti, do të jenë kundërshtarë, edhe atë të flaktë pasi vendosën që të zgjedhin fanellat e dy rivalëve të përbetuar nga qyteti i Gjilanit, Dritën, gjegjësisht Gjilanin. Ardian Cuculi zgjodhi Dritën,

ZYRTARE, Ardian Cuculi vazhdon karrierën në Kosovë

Ardian Cuculi edhe zyrtarisht karrierën e tij do ta vazhdojë në Superligën e Kosovës, aty ku do të luaj për herë të parë gjatë karrierës së tij, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi kërçovarë, i cili së fundmi ishte pjesë e Kukësit në Superligën e Shqipërisë, ka vendosur që ti thotë PO, ofertës së

Drita e bënë Cuculin mbrojtësin më të paguar në Superligën e Kosovës!

Prishtina dhe Ardian Cuculi kanë qenë në bisedime intensive. Gjithçka ishte në rrugën e duhur, aq sa u mendua se marrëveshja ishte e mbyllur dhe vetëm pritej prezantimi. Por, megithatë situata tashmë ka ndryshuar dhe mbrojtësi tetovar është shumë pranë Dritës së Gjilanit, njofton “Gazeta SHESHI”, përcjellë “infOSport.mk”. Klubi gjilanas ishte

Ardian Cuculi i bashkohet Prishtinës!?

Pas Leonit Abazit të Skënderbeut, drejtuesit e Prishtinës në rradhët e tyre dëshirojnë të sjellin edhe mbrojtësin e krahut të majtë të Kukësit, Ardian Cuculi. Ky i fundit që pas ardhjes së Shpëtim Duros nuk po stërvitet me skuadrën shqiptare, ndërsa informacionet e “infOSport.mk” thonë se kërçovari do të veshë fanellën

Cuculi: Nuk ka skuadër më të fortë se Kukësi në Superiore

Mbrojtësi kërçovarë Ardian Cuculi, i cili këtë verë nga Shkëndija u transferua te skuadra e Kukësit, në një intervistë për “Supersport” ishte shprehur shumë optimist lidhur me forcën e skuadrës së tij të re, që në kuadër të javës së katërt në Superligën shqiptare mundi Teutën në Durrës me rezultatin

Cuculi prezantohet te Kukësi, bashkë me të edhe një futbollisti i Juves, Toure

Ardian Cuculi është prezantuar te skuadra e Kukësit, me të cilën ka nënshkruar kontratë një vjeçare, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi kërçovarë te skuadra nënkampione e Shqipërisë është prezantuar nga presidenti i skuadrës Safet Gjici, ndërsa bashkë me të ky i fundit prezantoi edhe 19-vjeçarin Oumar Toure, i cili vjen në huazim