Vjenë, vritet me armë zjarri ish-futbollisti i kombëtares austriake me origjinë turke!

Ish-futbollisti i Kombëtares së Austrisë me origjinë turke, Volkan Kahraman, ka mbetur i vrarë gjatë ditës së sotme, pas një sherri banal që ka patur në rrugë. Ngjarja e rëndë është konfirmuar nga mediat austriake që kanë bërë të ditur se e njëjta ka ndodhur në kryeqytetin e Vjenës. Kahraman ishte vrarë

Ndeshja historike, 4 shqiptarë në formacionin e parë te Maqedonia kundër Austrisë

Sot Maqedonia e Veriut do të zhvillojë ndeshjen e saj historike përballë Austrisë, me të cilën do të debutojë në një event madhështorë futbollistik, siç është Europiani i këtij viti, që për herë të parë po zhvillohet në 11 shtete të ndryshme, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia e Veriut ndeshjen kundër Austrisë do

Theu karantinën, klubi i njohur europian penalizohet me -6 pikë dhe humb kryesimin!

Një lajm shumë i hidhur për klubin e njohur austriak, LASK Linz, kryesuesve të elitës së futbollit austriak para pandemisë “Covid 19”. Federata austriake e Futbollit ka penalizuar me -6 pikë këtë skuadër, pasi të njëjtit ishin stërvitur në periudhën që ishte e ndaluar reptësisht stërvitja. Për shkak të thyer të

Skuadra austriake kujton Vokrrin, futbollistët mbanin fotografinë e legjendës (FOTO)

Skuadra austriake, SV Grodig Salzburg për grupmosha të reja në të cilën luan edhe futbollisti me prejardhje kosovare, Djellon Çunaku, ka kujtuar presidentin e ndjerë të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. Para një ndeshje kampionale të kësaj skuadre, të gjithë futbollistët kanë bartur në dorë fotografinë e Vokrrit, duke

Hamdi Salihi shënon një tjetër super gol në Austri (VIDEO)

Bomberi shkodran, Hamdi Salihi nuk ka ndërmend të ndalet në kategorinë e parë në Austri të njohur si “Erste Liga”. Ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare ka shënuar sot golin e fitores për Viener Nojshtadt në transfertën ndaj Hartberg. Sulmuesi shqiptar shënoi në minutën e 70-të, duke finalizuar në mënyrë spektakolare një aksion