Ndodh mrrekullia, pasi mposhti kancerin, Haller mposht edhe Bazelin me një “tregolësh”! (VIDEO)

Korrikun e vitit 2022, sulmuesi Sebastian Haller i sapoardhur te Borusia e Dortmundit u diagnostikua me një tumor malinj testikular. Kjo bëri që sulmuesi 28-vjeçar nga Bregu i Fildishtë ti nënshtrohet kimioterapisë, ndërsa gjithashtu pësoi edhe dy operacione, pas së cilave arriti ta mposhte me sukses këtë sëmundje të rëndë. Në

Tifozët i shkojnë te shtëpia Taulant Xhakës, ja çfarë i shkruajnë (VIDEO)

Futbollisti shqiptarë i Bazelit, Taluant Xhaka, po kalon një periudhë shumë të vështirë, teksa ka mbyllur sezonin, për shkak të një dëmtimi në ligamentin e gjurit të majtë. Mesfushori i Kombëtares shqiptare po qëndron jashtë fushave nga gushti i vitit të kaluar, ku pësoi një dëmtim të rëndë, ndërsa pak ditë

Prishtina përfiton nga shitja përfundimtare e Zhegrovës nga Genku te Bazeli

Transferimi i Edon Zhegrovës nga Genku te Bazeli, skuadrës zviceriane i ka kushtuar 3 milionë euro. Sipas rregullorës së FIFA-s, klubi i parë ku është rritur futbollisti, i takojnë 5% nga shuma e transferimit. Rrjedhimisht, FC Prishtinës i takojnë 150 mijë euro. Presidenti i “bardhekaltërve” nga kryeqendra kosovare, Remzi Ejupi ka thënë

Albian Ajeti “dopietë” ndaj kampionëve të Jang Bojs (VIDEO)

Albian Ajeti ka shënuar dy gola në derbi ndeshjen e javës së 34-të në Superligën e Zvicrës, duke ndihmuar skuadrën e tij, Bazelin për të shënuar fitore të thellë 5:1 ndaj kampionëve të ri të Jang Bojsit, njofton “infOSport.mk”. Albian Ajeti realizoi golin e dytë dhe të katërt në këtë ndeshje,

Paraguaiani i Bazelit feston me shqiponjë! Golin i’a dedikon shokut të tij shqiptarë (VIDEO)

Bazeli të mërkurën zhvilloi ndeshjen e mbetur kampionale kundër Cyrihut, në të cilën shënoi fitore me rezultatin e pastërt 3:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e parë për ekipin kampion në fuqi të Zvicrës e realizoi paraguaiani, Blas Riveros, ndërsa festa e tij pas shënimit të këtij goli ishte e çuditshme. Riveros