Arbër Basha dhe Betim Halimi, dy shqiptarët që vazhdojnë karrierën në Estoni

Dy lojtarë të talentuar shqiptarë, Arbër Badha dhe Betim Halimi kanë vendosur që karrierën e tyre ta vazhdojnë në futbollin estonez te skuadra e JK Narva Trans, njofton “infOSport.mk”. Më i merituar për transferimin e kësaj dyshe ishte menaxheri shkupjan me origjinë nga Kosova, Faruk Pogragja, i cili beson te kjo