Zekirja Ramadani në Renato Dall’Ara mysafir special i Xhemailit

Ish trajneri i FC Shkupit, Zekirja Ramadani, i cili aktualisht po udhëheq me mjaft sukses skuadrën e Ferronikelit, mbrëmë ndoqi nga afër ndeshjen e fundit të javës së 16-të në ‘Serie A’ midis Bolonjas dhe Milanit, ku ishte mysafir special i Blerim Xhemailit, njofton ‘infOSport.mk’. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, Ramadani

Blerim Xhemaili bëhet kapiten i Bolonjës (VIDEO)

Mesfushori shqiptar nga Bogovina e Tetovës që përfaqëson Zvicrën, Blerim Xhemaili, në ndeshjen e fundjavës kundër Padovës, e vlefshme për Kupën e Italisë, mbante shiritin e kapitenit te skuadra e Bolonjës, që në fund shënoi fitore me rezultatin 2:0. Pikërisht Xhemaili shënoi golin e parë në minutën e 70-të nga

Blerim Xhemaili bashkë me deputetin Zekiri në Shkup ndoqën ndeshjen, Kroaci-Angli

Pasi u eliminua me Zvicrën e tij në kuadër të Kampionatit Botëror “Rusi 2018”, Blerim Xhemaili ka vendosur që ditët e pushimit ti shfrytëzojë pranë familjes së tij në Bogovinë në Tetovës, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh se të mërkurën në mbrëmje në program ishte ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Botës

Xhemaili rrëfen emocionet e Botërorit: Edhe po t’i shënoja Serbisë, nuk do bëja shqiponjën, por…

Futbollisti i njohur shqiptar me origjinë nga Bogovina e Tetovës, i cili mbron ngjyrat e përfaqësueses së Zvicrës, Blerim Xhemaili, ka rrëfyer për Report TV, të gjitha presionet më të cilat janë përballur para ndeshjes me Serbinë në fazën e grupeve të Botërorit “Rusi 2018”. “Helvetët” edhe përkundër disavantazhit të hershëm,

Xhemaili me fat për Zvicrën, “helvetikët” barazojnë por fazën e dytë sigurojnë (VIDEO)

Zvicra ka barazuar 2:2 me Kosta Rikën, mirëpo i ka mjaftuar për të kaluar në fazën e dytë të garave në Botërorin “Rusi 2018”, njofton “infOSport.mk”. Pas Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit, sonte për Zvicrën njërin prej golave e realizoi Blerim Xhemaili. Tetovari shënoi në minutën e 32-të, kur mjaft mirë

Tetovari Xhemaili kalon në epërsi Zvicrën (VIDEO)

Zvicra ka avansuar me rezultatin 1:0 në përballjen ndaj Kosta Rikës, në ndeshjen e vlefshme të grupit “E”, ndeshje kjo që po zhvillohet në këto momente në stadiumin “Nizhny Novgorod”, njofton “infOSport.mk”. Xhemaili shënoi në minutën e 32-të, kur mjaft mirë priti një rikthim të topit nga ana e Embolos në

Blerim Xhemaili shënon sërish për Zvicrën, shënon edhe Xhaka (VIDEO)

Pas super golit të shënuar ndaj Greqisë në ndeshjen e para disa ditëve të zhvilluar në Selanik, futbollisti me origjinë nga Tetova, Blerim Xhemaili ka shënuar edhe golin e dytë rradhazi, kësaj rradhe në ndeshjen që në këto momente përfaqësuesja e Zvicrës po e zhvillon ndaj Panamasë, njofton “infOSport.mk”. https://www.dailymotion.com/video/x6gxs20 Xhemaili shënoi

Erjona Sulejmani: Blerimi më mbante mbyllur, nuk kam marrë para nga divorci!

Erjona Sulejmani, ish bashkëshortja e futbollistit tetovar të përfaqësueses së Zvicrës, Blerim Xhemaili në një shoë televiziv në Shqipëri, ka rrëfyer njohjen e saj me futbollistin dhe shkaqet e ndarjes. Si je njohur me Xhemajlin? Erjona: Jemi njohur para 4-5 vitesh në Milano dhe nuk e dija se ishte futbollist, pasi më