Shaqiri flet për ndeshjen në Beograd ndaj Crvena Zvezdës, ja çfarë ju përkujton serbëve!

Liverpulli natën e kaluar shënoi fitore të thellë 4:0 në ‘Enfilld Road’ ndaj Crvena Zvezdës në fazën grupore të Ligës së Kampionëve, ndërsa Xherdan Shaqiri regjistroi një paraqitje të jashtëzakonshme, duke asistuar te goli i dytë i ndeshjes i shënuar nga Mohamed Salah, ndërsa shumë bukur reagoi edhe gjatë shënimit

Pse Shaqiri nuk mund të udhëtojë me Liverpullin në Beograd!

“Goal.com” i ka kushtuar një shkrim të posaçëm ndeshjes së grupit “C” të Ligës së Kampionëve midis Crvena Zvezdës dhe Liverpullit. Në qendër të këtij shkrimi është Xherdan Shaqiri, futbollisti shqiptar i finalistëve të këtij kompeticioni në edicionin e kaluar, rrënjët e tij shqiptare, festimi me “shqiponjë” në Botërorin e Rusisë

Festa e futbollistëve të Crvena Zvezdës shumë pak mungonte të përfundonte në tragjedi! (FOTO+VIDEO)

Crvena Zvezda sot edhe zyrtarisht ka festuar titullin kampion në Serbi, ndërsa festa e futbollistëve të skuadrës nga kryeqendra serbe pas fitores ndaj Vozdovac 5:1 për një moment doli jashtë kontrollit, e që shumë pak mungonte të përfundonte në një tragjedi. Derisa futbollistët po shëtisnin me autobusin e hapur rrugëve të