Ndeshja Achnas-Doxa kaloi në regji të treshes së lojtarëve shkupjan, Sadik kishte fjalën kryesore (VIDEO)

Ndeshja e javës së 15-të në elitën e futbollit qipriot midis Achnas dhe Doxa kaloi në regji të lojtarëve shkupjan, Damjan Shishkovski, Dule Trajçevski dhe Berat Sadik, njofton “infOSport.mk”. I pari, Shishkovski në minutën e 10-të ndali penaltinë e çekut Zdenek Folprecht, i dyti, Trajçevski në të 35-tën u ndëshkua me

Asgjë nga transferimi i Shishkovskit te Kukësi, shkas paga!

Damjan Shishkovski nuk do të transferohet te Kukësi. Edhe pse kishte kontakte mes drejtuesve të skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë dhe gardianit maqedonas, deri te një bashkëpunim mes palëve nuk do të vie, për shkak mos gjetjes së një gjuhe të përbashkët lidhur me termat financiar. Gardiani maqedonas ka kërkuar një

E bujshme, Kukësi pranë firmosjes me portierin e përfaqësueses së Maqedonisë!

Skuadra e Kukësit është në kërkim të një portieri cilësorë, që shihet si zëvendësim për të dëmtuarin Faton Maloku, njofton ‘infOSport.mk’. Gardiani kosovar u dëmtua në ndeshjen e 9 janarit që skuadra nga Verilindja e Shqipërisë e zhvilloi në Turqi kundër skuadrës së Bashakshehir. Lëndimi i Malokut alarmoi drejtuesit e Kukësit, të