Ish futbollisti i Liverpullit këshillon Granitin ti bashkohet skuadrës së Jurgen Klop

Ish-futbollisti i Liverpullit, Dani Marfi, beson se Granit Xhaka do të dukej superlojtar po të luante në skuadrën e Jurgen Klopit, si dhe shtoi se ylli i Arsenalit shpeshherë duket i painteresuar në “Emirates”. Granit Xhaka iu bashkua Arsenalit nga Borusia Menhengladbahu në vitin 2016 dhe që nga atëherë i ka