Golat nga ndeshja Honved – Rabotniçki 4:0 (VIDEO)

Një disfatë identike si të Shkëndijës (0:4) pësoi sot edhe Rabotniçki në kuadër të fazës së parë eliminatore të Liga Europa, mirëpo për dallim nga “kuqezinjtë” që vazhduan tutje, “romantikët” u eliminuan, pasi në ndeshjen e parë në Shkup kishin shënuar një fitore të ngushtë, 2:1, njofton “infOSport.mk”. https://www.dailymotion.com/video/x6p5spn Për fitoren e

“AS”, Juve dhe Real janë marrë vesh për Danilon!

Dy finalistët e fundit të Ligës së Kampionëve Evropian, Reali i Madridit dhe Juventusi janë dakorduar për transferimin e futbollistit të krahut të djathtë Ddanilo në “Torino”, shkruan “AS”, përcjellë “infOSport.mk”. Sipas të përditshmes spanjolle “Zonja e Vjetër” do ti paguajë skuadrës kampione të Evropës 20 milion euro. Para dy viteve Danilo