UEFA pezullon nënkampionin e Botës dhe Europës për fyerjet ndaj Ramos

UEFA e ka pezulluar me një ndeshje mbrojtësin kroat, Dejan Lovren, për komentet ofenduese të bëra nëpërmjet rrjeteve sociale në drejtim të kombëtares spanjolle dhe kapitenit të tyre Serhio Ramos, pas fitores 3:2 në Ligën e Kombeve: ‘Spanjollët janë një tufë femrash’ – kishte shkruar Lovren, duke vijuar më pas edhe