Numri një i Shkëndijës, Lazim Destani nderohet me mirënjohje të veçantë nga kongresmeni, Eliot Engel

Biznesmeni i njohur shqiptar, Lazim Destani, njëherit edhe pronar i Klubit Futbollistik Shkëndija, është nderuar me mirënjohje të veçantë nga kongresmeni, Eliot Engel. Destanit i është dorëzuar Mirënjohja dhe flamuri amerikan, pasi më parë Dhoma e Kongresit kishte përkrahur propozimin e kongresmenit amerikan Engel, që Destani të nderohet me këtë çmim