Renova shumë pranë transferimit të ish sulmuesit të FC Shkupit

Renova tashmë disa ditë ka nisur përgatitjet për sezonin e ri, ndërkohë drejtuesit e kësaj skuadre po punojnë në përforcimin e rradhëve të tyre me futbollistë cilësorë, njofton ‘infOSport.mk’. Pas Ermedin Ademit, Bojan Miovskit dhe Burhan Mustafovit, informacionet tona flasin se skuadra nga Xhepçishti është shumë afër sigurimit të firmës së

Gjilani angazhon ish sulmuesin e FC Shkupit, Emanuel Mbella

Ish sulmuesi i FC Shkupit, Emanuel Mbella karrierën e tij do ta vazhdojë në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti kamerunas me pasaportë franceze ka firmosur kontratë 6 mujore, me mundësi vazhdimi me skuadrën e Gjilanit, që u tregua më këmbëngulëse në angazhimin e 25-vjeçarit. Mbella te FC Shkupi kishte qëndruar

Emanuell Mbella, një varg skuadrës në kërkim të yllit të FC Shkupit

Emanuel Mbella po del të jetë ylli i merkatos së janarit në elitën e futbollit vendor, duke pasur parasysh se për shërbimet e sulmuesit të FC Shkupit interesim kanë shfaqur shumë skuadra si nga vendi, ashtu edhe nga rajoni, njofton “infOSport.mk”. Ndër skuadrat më të nxehura për shërbimet e francezit me