Emanuel Mbella “krahason” veten me Ronaldon (VIDEO)

Sulmuesi i FC Shkupit, Emmanuel Mbella përmes një video postimi në profilin e tij në “facebook”, i ka lejuar vetes që të “karasohet” me legjendën e futbollit botëror Luis Nazario da Lima Ronaldo, njofton “infOSport.mk”.

Sulmuesi me pasaportë franceze, pjesë e FC Shkupit përmes video postimit të bërë ka bërë një paralale mes një aksioni të tij gjatë ndeshjes kundër Pobedës në Çair dhe një aksioni të parealizuar nga ana e Ronaldos në ndeshjen gjysmëfinale kundër Holandës, e vlefshmë për Botërorin e vitit 1998 në Francë.

Që të dy pasi pranojnë një top nga gjysmëfusha, mjaft bukur depërtojnë deri në zonën kundërshtare duke tejkaluar disa futbollistë kundërshtarë, mirëpo duke mos arritur edhe finalizimin.

Për më tepër ndiqeni video materialin më poshtë.

Je pose ça là 😍😍😍Vous en faites ce que vous voulez! 😂😂😂

Публикувахте от Mbella Emmanuel в 13 юни 2017 г.

Leave a Reply