“Çfarë gjuhe flitet në Kosovë”? Dajaku i habit të gjithë me përgjigjen e tij!

Sulmuesi me origjinë shqiptare, Leon Dajaku, është një futbollist i gjigandëve të Bajern Munih, por që aktualisht në formë huazimi po luan tek skuadra e Union Berlinit. Në një intervistë për median gjermane “AFTV”, sulmuesi Dajaku i pyetur se cila gjuhë flitet në Kosovë, u shtang për një moment dhe u