Gladbahu luan tenis me Shakhtarin, frikëson Realin dhe Interin (VIDEO)

Borusia Menhengladbahu ka shënuar fitoren më të thellë në garat europiane, teksa sonte në ndeshjen e parë të grupit “B” në Ligën e Kampionëve mundi Shakhtar Donetskun me rezultatin 6:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra gjermane punën më të madhe në këtë ndeshje e kreu që në pjesën e parë, kur edhe avansoi

Një super portier dhe një super gol i dhanë fitoren Dortmundit (VIDEO)

Borusia e Dortmundit ka shënuar fitore minimale 1:0 në transfertën e javës së 23-të kundër Borusia Menhengladbahut, duke u rikthyer në këtë mënyrë në pozitën e dytë ne renditje, njofton “infOSport.mk”. Marko Rojsh realizoi një super gol në minutën e 32-të, mirëpo megjithatë reprezentuesi gjerman nuk ishte heroi i “milionerëve” në

Gladbahu mund Hamburgun e Mavrajt që tashmë ndodhet në zonën e ftohtë (VIDEO)

Në ndeshjen e fundit kampionale për vitin 2017-të Borusia Menhengladbahu mundi në shtëpi ekipin e Hamburgut të Mërgim Mavrajt me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Reprezentuesi shqiptarë luajti për gjatë 90-të minutave, mirëpo nuk arriti që të ndihmoj skuadrën e tij për të nxjerrë një rezultat pozitiv nga kjo transfertë, në