Futbollisti i dashur i “Ballistëve”, Gledi Mici largohet nga Prishtina

Gledi Mici, një ndër futbollistët më të dashur në mesin e tifozërisë tetovare, në veçanti të “Ballistëve”, edhe përfundimisht është larguar nga Prishtina, te e cila skuadër shtatorin e vitit 2020 ishte transferuar pikërisht nga rradhët e Shkëndijës së Tetovës. Ai te skuadra “kuqezi” kishte lënë gjurmë me paraqitjet e tij,

Partizani tenton ish futbollistin e Shkëndijës!

Partizani është duke punuar me afrimet në merkato. Pasi konfirmuan trajnerin Dritan Mehmeti, drejtuesit e klubit nga kryeqendra shqiptare tashmë janë duke punuar në transferimin e futbollistëve të rinj. Partizani është në kërkim të një majtisti, ndërsa dëshira e fundit e “Demave” për krahun e majtë të mbrojtjes, është Gledi Mici,

Ish futbollisti i Shkëndijës, lojtari më i shtrenjtë në Superligën e Kosovës

Viteve të fundit klubet e Superligës së Kosovës kanë bërë investime të mëdha si në infrastrukturë, po ashtu edhe në transferimin e futbollistëve të rinj, shkruan “infOSport.mk”.  Madje shumat që janë të gatshme ti paguajnë disa prej tyre u kanë prishur punë edhe skuadrave nga Superliga e Shqipërisë, që po

Gledi Mici bëhet pjesë e Prishtinës, ja për sa vite ka nënshkruar

Pas Superligës shqiptare dhe Ligës së Parë në Maqedoninë e Veriut, Gledi Mici, do të provojë veten edhe në futbollin kosovar, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse ende nuk është zyrtarizuar, ish futbollisti i Shkëndijës  pritet të veshë fanellën e Prishtinës, me të cilën skuadër, sipas “Gazeta Olle”, Mici ka nënshkruar kontratë një

Punë e kryer, Gledi Mici bëhet me skuadër të re

Gledi Mici karrierën e tij do ta vazhdojë në Superligën e Kosovës te skuadra e Prishtinës, transmeton “infOSport.mk”. Siç raportojnë mediat kosovare, ish futbollisti i Shkëndijës gjatë ditës së sotme ka precizuar edhe detajet e fundit të marrëveshjes me Prishtinën, te e cila skuadër pritet që të prezantohet ditëve në vijim. Mici

Garë e ashpër mes skuadrave nga Kosova dhe Shqipëria për Gledi Micin

Ishte një ndër futbollistët e parë që u largua nga rradhët e Shkëndijës gjatë kësaj merkatoje, mirëpo i njëjti ende është një agjent i lirë. Fjalën e kemi për Gledi Micin, një ndër futbollistët shqiptar që ka shkëlqyer vitet e fundit në Kategorinë Superiore Shqiptare dhe në futbollin tonë vendor