Lajm i mirë për Shkëndijën në prag të ndeshjeve me Salzburgun

Përforcimi më i fundit i Shkëndijës, Gledi Mici ka marrë dritë jeshile nga UEFA për të qenë pjesë e ndeshjeve të raundit të tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër Red Bull Salzburgut, njofton “infOSport.mk”. Mici gjatë kësaj merkatoje erdhi nga rradhët e Skënderbeut, mirëpo nuk ishte regjistruar me kohë për

Skënderbeu përshëndet Micin: Largimi yt është krenaria jonë më e madhe

Gledi Mici prej sot edhe zyrtarisht është pjesë e Shkëndijës së Tetovës, me të cilën skuadër nënshkroi kontratë dy vjeçare. Ai në këtë mënyrë i dha fund aventurës së tij dy vjeçare me Skënderbeun, me të cilën skuadër fitoi kampionatin, Kupën dhe Superkupën e Shqipërisë. 27-vjeçari Mici gjatë ditës së djeshme