Golden Stejt fiton ndaj Hjuston dhe udhëheq në serinë finale (VIDEO)

Golden State Uarriors ka marrë revanshin në ndeshjen e tretë gjysmëfinale të NBA-së, teksa mposhti Hjustonin me rezultatin e thellë 126:85. Para syve të rreth 20 mijë spektatorëve në “Oracle Arena”, “uarriorsat” dominuan totalisht sfidën, veçanërisht në gjysmën e dytë të saj, ku ishin të papërmbajtshëm dhe arritën të shkëputen shumë