Ejupi dhe Grezda po shkruajnë historinë me Osijekun, mundin PSV midis Holandës (VIDEO)

Skuadra kroate e Osijekut ku militojnë dy futbollistët shqiptarë, Muzafer Ejupi dhe Eros Grezda po shkruan një faqe të re në historikun e saj. Osijeku sot në ndeshjen e parë të tuit të tretë eliminatorë mundi gjigandët holandez të PSV Ajndhoven, edhe atë në Holandë. Skuadra e Ejupit dhe Grezdës shënoi

Ejupi dhe Grezda, heronjët e Osijekut (VIDEO)

Dy futbollistët shqiptarë të Osijekut, Muzafer Ejupi dhe Eros Grezda, kanë shkëlqyer në fitoren e skuadrës kroate ndaj Lucernës së hekuran Kryeziut, në ndeshjen e parë të turit të dytë eliminatorë në kuadër të Liga Evropa, njofton “infOSport.mk”. Që të dy shënuan golat e fitores 2:0 të Osijekut, skuadër kjo që