Henderson zgjidhet futbollisti më i mirë anglez për vitin 2019-të

Xhordan Henderson është shpallur futbollisti më i mirë i Anglisë për vitin 2019. Kapiteni i Liverpullit mposhti konkurrencën e fortë që kishte te Rahim Sterling dhe Hari Kejn. Henderson përfaqësoi Anglinë në 7 ndeshje gjatë vitit të kaluar. 29-vjeçari gjithashtu ndihmoi “Albionin Krenar” të siguronte kualifikimin në “Euro 2020” dhe zuri vendin