Ylli i përfaqësueses së Kosovës: Karrierën time do ta përfundojë te Feronikeli

Me kampionatin e pezulluar norvegjez, Herolind Shala, anëtar i përfaqësueses së Kosovës është duke u stërvitur në mënyrë individuale për ta ruajtur formën e tij. Këtë vikend ai ishte i ftuar në “Radio Rilindja Norëay” për të rrëfyer detaje nga karriera e tij, transmeton Gazetasheshi.com. Ai po ashtu nuk ngurroi as të

Vlerësim i madh për yllin kosovar, zgjidhet në formacionin e vitit në Norvegji

Kampionati norvegjez ka përfunduar këtë javë me Molden që është shpallur kampione e këtij vendi, ndërsa dy skuadrat që do të luajnë në Liga Europa janë Rosenborg dhe Bodo/Glimt. Si në shumë kampionate europiane, edhe në këtë norvegjez këtë edicion shkëlqyen futbollistët shqiptarë. Herolind Shala, Elbasan Rashani, Liridon Kalludra, Flamur Kastrati,

I dha i pari lamtumirën Shqipërisë, ylli i Kosovës mes më të mirëve në Ligën e Kombeve

Vera e vitit 2016 shënoi jo vetëm suksesin më të madh në historinë e përfaqësueses së Shqipërisë por edhe ndarjen e saj të plotë nga Kosova, me shumë lojtarë që kishin veshur fanellën kuqezi që vendosën të vishnin në vazhdim atë blu. I pari ishte Herolind Shala, i cili u

Herolind Shala dhe zemra e tij e madhe, gëzon disa familje skamnore në prag të festës së Bajramit

Herolind Shala ka treguar zemrën e tij të madhe, duke ndihmuar disa familje skamnore në prag të festës së Fitër Bajramit, njofton “infOSport.mk”. Reprezentuesi i Kosovës një gjë të tillë kishte njoftuar përmes profilit të tij në “facebook”, ku përmes një shkrimi kishte falënderuar Zotin që i ka mundësuar të bëjë

Theu dorën ndaj Shqipërisë, shikoni çfarë ka bërë FFK për Herolind Shalën

Kreu i FFK-së, Fadil Vokrri bashkë me sekretarin gjeneral, Eroll Salihu, anëtarin e Komitetit Ekzekutiv, Bakir Burri dhe mjekun e Përfaqësueses, Murat Berisha kanë vizituar sot mesfushorin e Kosovës, Herolind Shala, i cili aktualisht ndodhet për pushime në Kosovë. Ndryshe Shala i cili aktualisht luan në Danimarkë me skuadrën e Lyngby,