Idriz Batha transferohet te ish skuadra e Adilit në Rumani!

Idriz Batha, një ndër mesfushorët më të mirë në Superligën shqiptare, ka braktisur Tiranën, duke preferuar një transferim jashtë Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Batha është futbollisti më i ri i skuadrës rumune të UTA Arad, aty ku vite më parë me mjaft sukses luante Mevlan Adili, futbollisti aktual i Vllaznisë së

Idriz Batha që ishte shumë pranë Shkëndijës, përfundon në kampionatin grek

Idriz Batha ishte shumë pranë Shkëndijës, mirëpo termat financiar bënë që kapiteni i Partizanit të mos vishet “kuqezi”. Kësisoj 26-vjeçari Batha karrierën e tij do ta vazhdojë në kampionatin grek, më saktësisht te skuadra e Larisës. Marrëveshja mes Bathës dhe klubit grek thuhet se është mbyllur, dhe se pritet edhe

Asgjë nga transferimi i Idriz Bathës te Shkëndija!

Asgjë nga transferimi i Idriz Bathës te Shkëndija. Edhe pse “Supersport” ditë më parë e llogariti si të kryer transferimin e mesfushorit të Partizanit te Shkëndija, një gjë e tillë megjithatë nuk do të ndodh. Sipas Vip Sport kalimi i kapitenit të skuadrës nga Tirana te Shkëndija ka dështuar, pasi palët