Guardiola po përgatit një ofertë serioze për Iskon!

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola është i gatshëm të dërgojë një ofertë serioze për shërbimet e mesfushorit të Realit të Madridit, Isko, njofton ‘AS’, përcjellë ‘infOSport.mk’. Aktualisht 26-vjeçari po kalon një ndër periudhar më të vështira te Reali i Madridit. Ai ka filluar të humbas besimin e trajnerit Santiago Solari,

Juve me 80 milion kërkon të përforcojë mesfushën, ja emrat e dy futbollistëve

Juventusi po zhvillon një sezon të madh, si në Serie A, ashtu edhe në Ligën e Kampionëve. Pikërisht kualifikimi në fazën e eliminimit skuadrës ‘bardhezi’ i solli përfitime në vlerë prej 80 milion euro, të holla këto që drejtuesit e kampionëve në fuqi të Italisë dëshirojnë ti harxhojnë në blerjen

Dridhet Reali, largohen tre yje!

Reali i Madridit po mendon përforcimin e skuadrës për sezonin e ardhshëm, teksa ka edhe prej atyre futbollistëve që po mendojnë largimin nga “Santiago Bernabeu”. Sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle, Isko, Garet Bejll dhe Mateo Kovaçiç janë të vendosur të braktisin Realin e Madridit. Treshja në fjalë dëshirojnë të nisin