Janevski: Me meritë vazhdojmë në çerekfinale të kupës

Fitorja 0:2 ndaj Shkupit i solli Vardarit kualifikim në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë me rezultat të përgjithshëm 3:1 nga të dyja përballjet, njofton “infOSport.mk”. Numri një i stafit teknik të Vardarit, Çedomir Janevski është shprehur i kënaqur me lojën e të përzgjedhurve të tij dhe mendon që kualifikimi në çerekfinale

Janevski: Iu kërkojë falje tifozëve, faji është i imi për këtë disfatë të madhe!

Pas disfatës 0:6 nga Real Sosiedati, trajneri i Vardarit, Çedomir Janevski ka folur në konferencën për shtyp. “Kjo është disfatë e madhe për mua, për lojtarët dhe skuadrën. Pranuam gol nga rasti i parë, pastaj kishim rastin të barazojmë dhe të ndryshojmë rrjedhën e lojës, mirëpo nuk arritëm. Pastaj kundërshtari tregoi