Godet Gostivari, prezanton dy futbollistë të Renovës dhe një të Llapit!

Gostivari gjatë ditës së sotme ka prezantuar 3 super përforcime, që vijnë nga klube të elitës, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për dyshen e Renovës, Artan Veliu – Jasir Selmani, si dhe për futbollistin e talentuar tetovar të skuadrës kosovare të Llapit, Premtim Jakupi. Për këtë të fundit “infOSport.mk” kishte informuar që

Selmani largohet nga Norvegjia, shqyrton ofertat për angzhim të ri

Mesfushori tetovar Jasir Selmani ka mbyllur aventurën te skuadra FC Follo që garonte në kategorinë e tretë të futbollit në Norvegji. Pasi skuadra ra një kategori më poshtë dhe drejtuesit e klubit vendosën të shkurtojnë buxhetin, Selmani nuk pranon kushtet e reja dhe vendos të ndajë rrugët me FC Follo-n. 26

Jasir Selmani gjen veten te FC Follo në Norvegji

Mesfushori tetovar Jasir Selmani ka vendosur të distancohet nga futbolli i këtushëm, duke u stacionuar përkohësisht në Norvegji. Edhe pse në mediat vendore pak është shkruar për të dhe disi është krijuar një shprastirë disa mujore, InfoSport ju sjell informata për angazhimin momental të ish-futbollistit të Shkëndijës së Tetovës, Renovës dhe