Liga e Parë, java e 20-të luhet brenda dy ditëve, super derbi Struga – Shkupi në program të shtunën

Fundjavën e ardhshme në elitën e futbollit vendor, në program janë ndeshjet e javës së 20-të, njofton "infOSport.mk". Kjo xhiro do na dhurojë një ndër ndeshjet më interesante të këtij gjysëmsezoni, atë ndërmjet kampionëve në fuqi të Struga Trim Lum dhe liderit aktual, FC Shkupit. Pikërisht me këtë ndeshje, që do të

Java e 20-të hapet të shtunën me ndeshjen Struga Trim Lum-Makedonija Gj.P

Java e 20-të në Ligën e Parë do të zhvillohet brenda dy ditëve. Gjithçka nis të shtunën me ndeshjen Struga Trim Lum-Makedonija GJ.P, derisa ndeshjet tjera në program janë të dielën, njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum stinorin pranveror e nisi me barazim 1:1 në transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, ndërkohë Makedonija

Elita rikthehet me ndeshjet e javës së 20-të, “spikat” ndeshja Shkëndija-Vardari

Skuadrat elitare rikthehen në aksion këtë fundjavë me ndeshjet e javës së 20-të, ku spikat ndeshja midis Shkëndijës dhe Vardarit. Edhe pse skuadra shkupjane nuk është ajo skuadër që ishte, megjithatë ndeshjet mes këtyre dy rivalëve gjithnjë kanë tërhequr vëmendjen në futbollinvendor, njofton “infOSport.mk”. Ndryshe kjo xhiro hapet të shtunën me

LPFM, Renova turpëron Vardarin, Shkëndija dhe Rabotniçki nuk fitojnë, Shkupi superior

Janë mbyllur ndeshjet e javës së 20-të në elitën e futbollit vendor. Dy nga tre ndeshjet e zhvilluara në kryeqendrën tonë u mbyllën me barazime, ndërsa FC Shkupi në ndeshjen e zhvilluar në Çair ishte superior duke mundur Pobedën me rezultatin 3:0, njofton “infOSport.mk”. Në “Telekom Arena”, Rabotniçki dhe Sileksi barazuan