Sallah futbollisti më i mirë i nëntorit në Premierligë (VIDEO)

Futbollisti i Liverpullit, Mohamed Sallah është kurorëzuar me çmimin e futbollistit më të mirë për muajin nëntor në Premierligë, pas shtatë golave të tij të realizuar në katër ndeshje.

Egjiptiani 25-vjeçar është golashënuesi kryesor në Premierligë me 13 gola të shënuar deri më tani këtë sezon, duke lënë pas vetes Hari Kejn të Totenhamit me 12 gola dhe Kun Agueron e Mançester Sitit, që pas 17 xhirove të para ka shënuar 10 gola. .

“Çdo muaj dua të shënoj shumë gola dhe të ndihmoj ekipin tim për të fituar ndeshjet” – tha Sallah pasi morri këtë çmim në bazën stërvitore të Liverpulit në “Melvud”.

Mohamed Salah – November PL POTM

The awards keep coming for Mohamed Salah! 🔥(📹 Liverpool FC)

Публикувахте от Premier League в 15 декември 2017 г.

Leave a Reply